Trinitaria House Hotel
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Snorkling | Barnvänligt Barnsängar Lekplats för barn | Rullstolspassage Rullstolstillgänglighet |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma Trinitaria House Hotel San Juan ligger inom 9 minuters gångavstånd från Ocean Park-stranden. Det har 8 rum med utsikt över havet. Hotellet erbjuder gästerna värdeskåp.
Sevärdheter i San Juan, såsom San Jeronimo-fästningen och Viejo San Juan finns i närheten. San Juans centrum kan nås på 20 minuter till fots. Parque Luis Muñoz Marín ligger cirka 3 km bort, och Sagrado Corazon i närheten av detta bekväma hotell. Om du reser långväga ifrån ligger Luis Munoz Marin internationella flygplats 15 minuters bilresa bort.
Rummen har strykutrustning, strykjärn med strykbräda och luftkonditionering samt te-/kaffebryggare för din bekvämlighet. Det finns privata badrum med en separat toalett och en dusch. De delade badrummen med en separat toalett och en dusch erbjuder även hårtorkar och handdukar.
Gästerna kan tillbringa sin tid i 24-timmarsbaren. Restaurangen Kasalta ligger intill Trinitaria House i San Juan och serverar västindiska rätter, ungefär 5 minuters promenad bort.
- Flygplatser
- San Juan Isla Grande Flygplats7 km
- Tågstationer
- Sagrado Corazon Station1,8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Rum/faciliteter för funktionshindrade
- Rullstolstillgänglighet
- Säkerhet
- Bagageförvaring
- Rökdetektorer
- Handikappanpassad toalett
- Handikappanpassat badrum
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Snackbar
- Middag
- Lunchpaket
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Strandparasoll
- Solsängar
- Live underhållning
- Fritids- och TV-Rum
- Snorkling
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Matinköpsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
- Barnsängar
- Lekplats för barn
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Trinitaria House Hotel?
Det tar 20 minuter till fots att komma från Trinitaria House Hotel till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Trinitaria House Hotel?
Mellan Luis Munoz Marin internationella flygplats och Trinitaria House Hotel är det 5 km. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på Trinitaria House Hotel?
Gäster på Trinitaria House Hotel kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 💵
Vad är priset för ett rum på gästhuset?
Det genomsnittliga priset för ett rum i gästhuset är 99$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Trinitaria House Hotel?
Gästerna på Trinitaria House Hotel kan betala med Visa och American Express. - ❓
Erbjuder Trinitaria House Hotel bekvämligheter för funktionsvarierade?
Ja, Trinitaria House Hotel har handikappanpassade rum, badrum och tillgång till rullstol. För speciella önskemål rekommenderar vi att du ringer i förväg för att bekräfta.